TAGB Welsh Championships 2016
Results as they are received during the tournament.
BOYS BLACK HEAVY | |||
---|---|---|---|
1. A KIDD (SO1) | 2. S STREETS (KE1) | 3. J HAND (EDI) | 3. J NAYLOR (LAU) |
BOYS BLACK LIGHT | |||
1. K FOWLER (BI4) | 2. G MCGINN (LI2) | 3. L HARRISON (CO8) | 3. H RUSSELL (K-L) |
BOYS BLACK MIDDLE | |||
1. N SAUNDERS (EA3) | 2. H HARDWICK (CAN) | 3. S PALMER (CAN) | 3. L LAMORATTA-IACONA (RUM) |
BOYS BLACK PATTERNS | |||
1. N SAUNDERS (EA3) | 2. H HARDWICK (CAN) | 3. R BUTTIGIEG (NE1) | |
BOYS BLACK PEEWEE | |||
1. T TANNER (BRW) | 2. J ALI (NE1) | 3. R BUTTIGIEG (NE1) | 3. L BYLES (FLI) |
BOYS BLUE HEAVY | |||
1. M WRIGHT (AUC) | 2. G BORER (BRI) | ||
BOYS BLUE LIGHT | |||
1. M ALKAKEL (IRV) | 2. L SWANSTON (IRV) | 3. A CAMERON (IRV) | 3. E WHITWELL (WI5) |
BOYS BLUE MIDDLE | |||
1. O BROMLEY-HOLLEYOAKE (BRW) | 2. D TOWELL (EA3) | 3. S BOOTH-REESE (BA6) | 3. M KING (SO3) |
BOYS BLUE PATTERNS | |||
1. D ROBSON (AUC) | 2. N WONG (BR7) | 3. N BARANAUSKAS (BR1) | |
BOYS BLUE PEEWEE | |||
1. J SCOTT (FAK) | 2. E WELCH (LI2) | 3. D ROBSON (CRS) | 3. F FARELL (CH9) |
BOYS GREEN HEAVY | |||
1. B SNAITH (HON) | 2. L FALLON (BLA) | 3. M LEE (RUM) | 3. J WOOD (CO3) |
BOYS GREEN LIGHT | |||
1. A HUANG-HODGES (LIC) | 2. J LANE (PO1) | 3. M FESTORAZZI (WI4) | 3. K MAASS (BLK) |
BOYS GREEN MIDDLE | |||
1. O HEATH-JONES (MI1) | 2. H GILMORE (LIC) | 3. B BOWYER (TAV) | 3. C BEACH (NE1) |
BOYS GREEN PATTERNS | |||
1. F MORGAN (PO1) | 2. L NEALE (PO1) | 3. J VILLENA (SWA) | |
BOYS GREEN PEEWEE | |||
1. J VILLENA (SWA) | 2. M CANTON-SMITH (HER) | 3. M GRANT (GR1) | 3. T NAGI (NE1) |
BOYS GREEN TINY TOTS | |||
1. K WOODBERRY (NE1) | 2. J GRIFFITHS (RUM) | 3. L JONES (SHE) | 3. W RUSSELL (BSE) |
BOYS RED HEAVY | |||
1. B PICKLES (MI1) | 2. T HASAN (SHI) | 3. B SUTTON (CBR) | 3. R STYLES (BR7) |
BOYS RED LIGHT | |||
1. A LAILEY (KE1) | 2. R BOND (FAK) | 3. A LIVINGSTONE (SA2) | 3. J REYNOLDS (LIC) |
BOYS RED MIDDLE | |||
1. O SLACK (EXS) | 2. B ISBU-LIMBU (NE1) | 3. T HUTCHINSON (LEW) | 3. B ARNESEN (CBR) |
BOYS RED PATTERNS | |||
1. A LAILEY (KE1) | 2. F FRENCH (KE1) | 3. R BOND (FAK) | |
BOYS RED PEEWEE | |||
1. T SCOTT (FAK) | 2. A HEATH (PE1) | 3. J BROOM (BSE) | 3. M COOKE (CH7) |
BOYS YELLOW LIGHT | |||
1. D PRICE (CAN) | 2. I CELINSKIS (K-L) | 3. B HUGHES (BR6) | 3. J PERKS (HA4) |
BOYS YELLOW MIDDLE | |||
1. A MOHANNA (SWA) | 2. E KINGABY (CO3) | 3. S BANNERMAN (DEV) | 3. O EVANS (DEV) |
BOYS YELLOW PATTERNS | |||
1. A SHAROV (AND) | 2. S LYNDE (HOL) | 3. O VINCE (RUG) | |
BOYS YELLOW PEEWEE | |||
1. A SHARON (AND) | 2. C COLLYER (HA4) | 3. T VENTOR-TROTTER (GR1) | 3. A GLADDIS (WIM) |
BOYS YELLOW TINY TOTS | |||
1. L DEMETRIOU (PO1) | 2. D TAYLOR (B-S) | 3. T HERN (PO1) | 3. A MOSES (BRW) |
CADET BOYS BLACK HEAVY | |||
1. A DAVIES (HOL) | 2. T URWIN (LYT) | 3. R PICCOLI (EXS) | 3. B BANFIELD (WAN) |
CADET BOYS BLACK LIGHT | |||
1. K SULLIVAN (PO1) | 2. B TASKER (AND) | 3. C MULGREW (PR2) | 3. J CARR (AM1) |
CADET BOYS BLACK LT HVY | |||
1. J RUSSELL (K-L) | 2. J SIMPSON (WAR) | 3. L ADAMS (CA6) | 3. M MCGRAW (UDD) |
CADET BOYS BLACK MIDDLE | |||
1. B PALMER (CAN) | 2. M COOKE (BO1) | 3. A JONES (CH5) | 3. J MOORE (NUN) |
CADET BOYS BLACK PATTERNS | |||
1. B TASKER (AND) | 2. A JONES (CH5) | 3. M COOKE (BO1) | |
CADET BOYS BLU/RED HVY | |||
1. C DACE (NAI) | 2. A SIMMONS (TRO) | ||
CADET BOYS BLU/RED LIGHT | |||
1. T HALL (EA3) | 2. A HOLMES (FOU) | ||
CADET BOYS BLU/RED LT/HVY | |||
1. J TOLFREE (BA6) | 2. A CURNICK (PO1) | 3. L TUCKER (B-S) | 3. A STONEMAN (B-S) |
CADET BOYS BLU/RED MIDDLE | |||
1. L ROBINS (SWA) | 2. L JONES (NE1) | 3. L PARSONS (LIN) | 3. B FALKINDER (NAI) |
CADET BOYS BLU/RED PATTERNS | |||
1. J TOLFREE (BA6) | 2. L ROBINS (SWA) | 3. T HALL (EA3) | |
CADET BOYS YEL/GRN HEAVY | |||
1. H BOLT (CBR) | |||
CADET BOYS YEL/GRN MIDDLE | |||
1. A GAZVANI (W-K) | 2. F SHAH (BRA) | 3. J BUTCHER (MON) | |
CADET BOYS YEL/GRN PATTERNS | |||
1. A GAZVANI (W-L) | 2. M COOK (HOL) | 3. J WHITBURN (NE1) | |
CADET GIRLS BLACK HEAVY | |||
1. A NEELAKANTAN (RUG) | 2. C MCINTYRE (G-P) | 3. M REES (LUD) | 3. A HOLLORAN (CRS) |
CADET GIRLS BLACK LIGHT | |||
1. L MACDONALD (G-P) | 2. A FRANCISCO (B-C) | ||
CADET GIRLS BLACK MIDDLE | |||
1. J HOWELL (NE1) | 2. M LEVAN (PO1) | 3. J SMITH (UDD) | |
CADET GIRLS BLACK PATTERNS | |||
1. M LEVAN (PO1) | 2. J HOWELL (NE1) | 3. L MACDONALD (G-P) | |
CADET GIRLS BLU/RED HEAVY | |||
1. K CUMMINGS (SO1) | 2. K HUMPHRIES (LEW) | 3. N JENKINS (NUN) | 3. E CLEMENTS (CA5) |
CADET GIRLS BLU/RED LIGHT | |||
1. L NEALE (PO1) | 2. R MCMILLAN (KIL) | ||
CADET GIRLS BLU/RED MIDDLE | |||
1. E FOX (S-F) | 2. S COLLINS (AUC) | 3. M REED (BRW) | |
CADET GIRLS BLU/RED PATTERNS | |||
1. T ANDERTON (PE2) | 2. E FOX (S-F) | 3. R MCMILLAN (KIL) | |
CADET GIRLS YEL/GRN HEAVY | |||
1. C SARKISSIAN (O3) | 2. H THOMAS (RHY) | ||
CADET GIRLS YEL/GRN LIGHT | |||
1. A MCLOUD (CO8) | |||
CADET GIRLS YEL/GRN PATTERNS | |||
1. C BARROW (ROM) | 2. H THOMAS (RHY) | 3. C SARKISSIAN (CO3) | |
EXEC LADIES BLACK HEAVY | |||
1. D HILL (GIL) | 2. E ARMS (WAL) | 3. Y GIBSON (BIR) | 3. J STEEL (WI4) |
EXEC LADIES BLACK MIDDLE | |||
1. R MATTHEWS (RNM) | 2. L ORFORD-MORGAN (NE1) | 3. T HALLIWELL (BA6) | 3. S BAILEY (GIL) |
EXEC LADIES BLU/RED HEAVY | |||
1. K DUFFY (AUC) | 2. L SMEDLEY (BR7) | 3. E BAGG (YEO) | 3. S GATES (WIN) |
EXEC LADIES BLU/RED LIGHT | |||
1. A BYLES (BGT) | |||
EXEC LADIES BLU/RED MIDDLE | |||
1. K MOORE (NUN) | 2. D BUSS (NAI) | 3. S KEWLEY-SMITH (CRS) | 3. V WILFORD (BAR) |
EXEC LADIES YEL/GRN HEAVY | |||
1. L GILLHAM (N-M) | 2. C LANGAN (EA3) | 3. B WYATT (NAI) | 3. B MILNER-SIMONDS (BUR) |
EXEC LADIES YEL/GRN LIGHT | |||
1. V HULL (BLK) | |||
EXEC LADIES YEL/GRN MIDDLE | |||
1. L CANTON-SMITH (HER) | 2. L WHITING (EXS) | 3. K BURGESS (OKE) | 3. S MILNER SIMONDS (BUR) |
EXEC MENS BLACK HEAVY | |||
1. P WESTON-RILEY (COR) | 2. R EDGE (RUT) | 3. S WELLS (RIS) | 3. R BROMAGE (NUN) |
EXEC MENS BLACK LIGHT | |||
1. A BRENNAN (YAR) | 2. K T TAN (CAM) | 3. V DATTA (LEI) | 3. N MISTRY (BRA) |
EXEC MENS BLACK MIDDLE | |||
1. D HOLLORAN (MAG) | 2. K HIMS (EA3) | 3. R RUSSELL (LYT) | 3. J HANLEY (CHI) |
EXEC MENS BLU/RED HEAVY | |||
1. I MCKENNA (BU4) | 2. Z VARGA (WA4) | 3. M PICKLES (MI1) | 3. M URWIN (LYT) |
EXEC MENS BLU/RED MIDDLE | |||
1. T ADAMS (PON) | 2. N REED (EME) | 3. S BAILEY (SIL) | 3. P JONES (MI1) |
EXEC MENS YEL/GRN HEAVY | |||
1. H WHITE (KIL) | 2. G DUFFY (AUC) | 3. R FARAAKIS (PO1) | 3. R BROWN (WES) |
EXEC MENS YEL/GRN LIGHT | |||
1. S DAVIS (RKM) | |||
EXEC MENS YEL/GRN MIDDLE | |||
1. M EDWARDS (B-S) | 2. A AHMED (K-H) | 3. A BOOTHBY (COR) | 3. S FROGGATT (CH6) |
GIRLS BLACK LIGHT | |||
1. L BUCHANAN (UDD) | 2. L DOWLER (N1) | 3. N PETTIFER (POO) | 3. A LIGHTFOOT (Y-E) |
GIRLS BLACK MIDDLE | |||
1. K TURLAND (NO3) | 2. S POOLE (KIL) | 3. C EASEY (ELY) | 3. C LORD (ELY) |
GIRLS BLACK PATTERNS | |||
1. B TOMBLING (MAL) | 2. A HOLLORAN (CRS) | 3. J LEVAN (PO1) | |
GIRLS BLACK PEEWEE | |||
1. J LEVAN (PO1) | 2. E LOVELL (EME) | ||
GIRLS BLUE LIGHT | |||
1. P LINDSELL (BOU) | 2. C DOWELL (WA4) | 3. M GERAGHTY (STN) | 3. C MCCOURT (LLI) |
GIRLS BLUE MIDDLE | |||
1. E EARLE (BEB) | 2. K BOLT-MORGAN (BR1) | 3. L DANIEL (LAU) | 3. C ROWE (BEB) |
GIRLS BLUE PATTERNS | |||
1. H BURKE (HOL) | 2. M AMANI (BR5) | 3. S DANIEL (LAU) | |
GIRLS BLUE PEEWEE | |||
1. L SCRIVENS (CAE) | 2. L MADDOCKS (PO1) | 3. L JONES (EA3) | 3. E IMLAY (G-G) |
GIRLS GREEN LIGHT | |||
1. M KOROMA (LI2) | 2. M WILLIAMS (CAR) | 3. A LEE (RUM) | 3. E HARRISON (CRS) |
GIRLS GREEN MIDDLE | |||
1. K FROBISHER (MI1) | 2. M ANWAR (WAL) | 3. E SPINDLEY (EGG) | 3. M FARFARAKIS (PO1) |
GIRLS GREEN PATTERNS | |||
1. E BRUCE (CRS) | 2. A LEE (RUM) | 3. L MORGAN (PO1) | |
GIRLS GREEN PEEWEE | |||
1. L MORGAN (PO1) | 2. C TEAGLE (CH6) | 3. M FOSTARAZZI (WI4) | 3. N DELAFAILLE (PO1) |
GIRLS GREEN TINY TOTS | |||
1. E LEE (RUM) | 2. L JONES (PO1) | 3. R NAGHOJ (BR1) | 3. L LAW (HOL) |
GIRLS RED HEAVY | |||
1. G CLARKE (WIN) | |||
GIRLS RED LIGHT | |||
1. C LANGFORD (PO1) | 2. A ELLIS (PO3) | 3. F HIMS (EA3) | 3. S KELLY (PA1) |
GIRLS RED MIDDLE | |||
1. S PEARSON (RO1) | 2. E GUNNING (PR2) | 3. E CHRISTOPHER (G-G) | 3. Z WINKOWSKA (RUG) |
GIRLS RED PATTERNS | |||
1. E LEACH (CH5) | 2. L BRUCE (WA4) | 3. F HIMS (EA3) | |
GIRLS RED PEEWEE | |||
1. E HIMS (EA3) | 2. S PARRISH (BR4) | 3. T HEATH-JONES (MI1) | 3. B MONGER (CH7) |
GIRLS YELLOW HEAVY | |||
1. M SHIELDS (MEA) | 2. I FROGGATT (CH6) | ||
GIRLS YELLOW LIGHT | |||
1. K LUCKETT (NE1) | 2. A ROBERTS (RH1) | 3. C HAYDEN (B-H) | 3. S ARMSTRONG (EXS) |
GIRLS YELLOW MIDDLE | |||
1. L WILLIAMS (RUG) | 2. A PERKS (HA4) | 3. R LEWIS (NE1) | 3. I JONES (BLK) |
GIRLS YELLOW PATTERNS | |||
1. K LUCKETT (NEI) | 2. S UNDERWOOD (PO1) | 3. L WILLIAMS (RUG) | |
GIRLS YELLOW PEEWEE | |||
1. R JONES (EA3) | 2. L WEST (SWA) | 3. H MCVEY (DEV) | 3. F TOOKEY (DEV) |
GIRLS YELLOW TINY TOTS | |||
1. D JORDAN (PON) | 2. S UNDERWOOD (PON) | 3. S ROBERTS (RET) | 3. K LEE (LYD) |
LADIES BLACK HEAVY | |||
1. H BRACKEN (KIL) | 2. K FRANKS (CAL) | 3. J DUNCAN (LAR) | 3. K BOLT-MORGAN (BR1) |
LADIES BLACK LIGHT | |||
1. B JONES (MOR) | 2. K LAIRD (CO8) | 3. N MCMILLAN (KIL) | 3. N BUDD (BR1) |
LADIES BLACK LIGHT HEAVY | |||
1. M DUFFY (UDO) | 2. L GORDON (BR4) | 3. C SEARLE (EXS) | 3. C SEARLE (BU4) |
LADIES BLACK MIDDLE | |||
1. F OVER (BR4) | 2. G DUNCAN (LAR) | 3. J BOYLE (HAM) | 3. K ELLIOTT (PO1) |
LADIES BLACK PATTERNS 1ST DAN | |||
1. R MATTHEWS (LEI) | 2. C BERNA (TAV) | 3. T STITT (LIC) | |
LADIES BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN | |||
1. C OURY (WKT) | 2. K ANDERTON (PE2) | 3. C PEARSON (PE2) | |
LADIES BLACK PATTERNS 4TH DAN | |||
1. S FREER (GRO) | 2. P JAAFAR (PO1) | 3. N TURECEK (CAE) | |
LADIES BLUE HEAVY | |||
1. M PLANTIER (SO1) | 2. R BEACH (NE1) | 3. E CURRIE (WA4) | 3. V MCMANN (WA4) |
LADIES BLUE LIGHT | |||
1. S COCKBILL (W-B) | 2. S ANDERTON (ORM) | 3. V SUZUKI (LIC) | 3. R SAKHABUTDINOVA (BRI) |
LADIES BLUE LIGHT HEAVY | |||
1. J GRIFFIN (PO1) | 2. M KELLY (MAG) | 3. A LAW (HOL) | |
LADIES BLUE PATTERNS | |||
1. S ANDERTON (ORM) | 2. A BYLES (BGT) | 3. J GRIFFIN (PO1) | |
LADIES FOOT DESTRUCTION | |||
1. N LINE (SO1) | |||
LADIES GREEN HEAVY | |||
1. A WILLIAMS (DEE) | 2. J BARTHOLOMEW (LIC) | ||
LADIES GREEN LIGHT | |||
1. B GREWAL (WAL) | |||
LADIES GREEN MIDDLE | |||
1. C MORRISON (BR3) | 2. G SMITH (PE2) | ||
LADIES GREEN PATTERNS | |||
1. G SMITH (PE2) | 2. C MORRISON (BR3) | 3. L WHITING (EXS) | |
LADIES HAND DESTRUCTION | |||
1. T MCKENZIE-GRAHAM (CRO) | |||
LADIES RED HEAVY | |||
1. L MACAULAY (B-S) | 2. M CAMBRIDGE (RU3) | 3. R FORBES (HA2) | |
LADIES RED LIGHT | |||
1. K CRAWFORD (CO3) | 2. T IRELAND (PE2) | 3. V SULLY (NE1) | 3. B HARBUT (BIR) |
LADIES RED LIGHT HEAVY | |||
1. L WOOLFORD (GIL) | 2. J REED-YANG (TIV) | 3. L PARFITT (RH1) | 3. A COLLINS (AUC) |
LADIES RED MIDDLE | |||
1. L COLLINS (L-W) | 2. G YOUNG (CO8) | 3. A DANIELS (EXS) | |
LADIES RED PATTERNS | |||
1. J REED-YANG (TIV) | 2. T HARDING (TEI) | 3. L WOOLFORD (GIL) | |
LADIES YELLOW HEAVY | |||
1. A GALVIN (STR) | 2. R ELBOUKILI (EA3) | 3. J PAIGNTON (PO1) | 3. M SMITH (RU3) |
LADIES YELLOW PATTERNS | |||
1. R ELBOUKILI (EA3) | 2. J PAGINTON (PO1) | 3. C MUNDELL (CH5) | |
MENS BLACK FLY | |||
1. M TWINE (NE1) | 2. D SELLARS (BR1) | 3. G EDWARDS (RHI) | 3. A MACDONALD (G-P) |
MENS BLACK HEAVY | |||
1. S HUGHES (CO8) | 2. S GILES (SHI) | 3. M PRITCHARD (RUT) | 3. DQ DQ (DQ) |
MENS BLACK LIGHT | |||
1. C BETTY (HOW) | 2. D HAND (EDI) | 3. K FOSTER (EXS) | 3. J WILSON (CRS) |
MENS BLACK LIGHT HEAVY | |||
1. L BARTON (NEI) | 2. R BARTHOLOMEW (LIC) | 3. A PELSIS (BRADFORD) | 3. B YAN (NO4) |
MENS BLACK MIDDLE | |||
1. J REED (KIL) | 2. A BAINS (BRA) | 3. A BROWN (AUC) | 3. G DUNLOP (IRV) |
MENS BLACK PATTERNS 1ST DAN | |||
1. M TWINE (NEI) | 2. D FIELDER (CA4) | 3. K FOSTER (EXS) | |
MENS BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN | |||
1. G EDWARDS (RHI) | 2. B O'NEILL (TEI) | 3. A MCCOLL (CRS) | |
MENS BLACK PATTERNS 4TH DAN | |||
1. R JONES (TAR) | 2. D MOFFATT (PEI) | 3. D SELLARS (BRI) | |
MENS BLACK WELTER | |||
1. S FREW (IRV) | 2. L METCALF (MI1) | 3. M JACKSON (PO1) | 3. T OWEN-JONES (RHI) |
MENS BLUE HEAVY | |||
1. J FESTORAZZI (WI4) | 2. M SEYMOUR (ELY) | 3. P ALLEN (LOU) | 3. R WRIGHT (AUC) |
MENS BLUE MIDDLE | |||
1. J SMITH (HOL) | 2. P BRUNN (SHI) | 3. T HEGGENHOUGEN (WAP) | 3. M MAHMOOD (WA1) |
MENS BLUE PATTERNS | |||
1. G HALL (FLE) | 2. P ALLEN (LOU) | 3. R KIRBY (K-L) | |
MENS BLUE WELTER | |||
1. R KIRBY (K-L) | 2. M PHILPOTT (SWA) | 3. D SMITH (SHI) | |
MENS FOOT DESTRUCTION | |||
1. S O'NEIL (TEI) | |||
MENS GREEN HEAVY | |||
1. K BENNISON (HEM) | 2. W AKHTAR (STU) | 3. S LAING (KIL) | 3. I EARLE (BEB) |
MENS GREEN LIGHT | |||
1. M ROBERTS (STU) | |||
MENS GREEN MIDDLE | |||
1. J EDMONDSON (CRS) | 2. L DWYER (RKM) | 3. S GAUGHAN (HAM) | 3. D DUKE (BA3) |
MENS GREEN PATTERNS | |||
1. K BENNISON (HEM) | 2. R FARFARAKIS (PO2) | 3. G DUFFY (AUC) | |
MENS HAND DESTRUCTION | |||
1. M MCLAUGHLIN (HON) | |||
MENS RED HEAVY | |||
1. L KERRUISH (NOTT) | 2. W MAGUIRE (HER) | 3. A CAMERON (CA6) | 3. A ANDRZEJEWSKI (BR7) |
MENS RED MIDDLE | |||
1. J KEELING (MOL) | 2. S BATES (WA4) | 3. C GOODYER (BR6) | |
MENS RED PATTERNS | |||
1. G MORRIS (SHE) | 2. J KEELING (MOL) | 3. S HICKLING (BR1) | |
MENS RED WELTER | |||
1. R HARKIN (KIL) | 2. G HARRIS (PO1) | 3. G BORER (BU2) | 3. M HARRISON (RUG) |
MENS YELLOW HEAVY | |||
1. S BOYCE (PO3) | 2. N SHANNON (WAP) | 3. S HILL (WAL) | 3. M SMALL (K-H) |
MENS YELLOW LIGHT | |||
1. H RAMESH BABU (NO3) | 2. R PERKS (HA4) | 3. K STOWELL (SWA) | |
MENS YELLOW MIDDLE | |||
1. W TWIGGS (CH6) | 2. S SMITH (SHW) | 3. L DAVIS (ELL) | 3. R BURLEY (NEW) |
MENS YELLOW PATTERNS | |||
1. J UNDERWOOD (PO1) | 2. R WILLIAMS (RUG) | 3. R MURNIEKS (A-G) | |
MENS YELLOW WELTER | |||
1. R FLEMING (BR5) | 2. S DIPO DIA (BR1) | 3. B CHAMPANERI (SHI) |
Page last updated at 22/05/2016 18:47:50