English Championships 2023
Results as they are received during the tournament.
BOYS BLACK HEAVY | |||
---|---|---|---|
1. G NORVILAS (K-L) | 2. J JOHNSON (CAS) | 3. J STONE-FEWINGS (HER) | 3. J GRAY (NO_CLUB) |
BOYS BLACK LIGHT | |||
1. H SHREEVE (BOU) | 2. W KAY (ELY) | 3. L MILLER (RU3) | 3. S CHALMERS (STW) |
BOYS BLACK MIDDLE | |||
1. G CHALMERS (STW) | 2. D LAWSON (KIL) | 3. C McDONALD (RU3) | 3. G ASTON (SUT) |
BOYS BLACK PATTERNS | |||
1. H SHREEVE (BOU) | 2. L BUTT (ROM) | 3. A PATEL (PO1) | |
BOYS BLACK PEEWEE | |||
1. H HEDGE (NWS) | 2. D YILDIRIM (DVT) | ||
BOYS BLUE HEAVY | |||
1. M WHELLER (PEF) | 2. C ADAMS (D-S) | 3. A RAHMAN (N-C) | 3. G RUDD (PE3) |
BOYS BLUE LIGHT | |||
1. E MATTHEWS (PO2) | 2. T ADAMSON (CWM) | 3. D TUFFIN (IRV) | 3. L ANCHORS (KDG) |
BOYS BLUE MIDDLE | |||
1. D CORNS (BU4) | 2. R WEBSTER (HE2) | 3. A FERGUSSON (N-P) | 3. O KAUSHAL (TIP) |
BOYS BLUE PATTERNS | |||
1. E MATTHEWS (PO2) | 2. O ADAMS (DVT) | 3. T BLENKIN (N-H) | |
BOYS BLUE PEEWEE | |||
1. K ROBINSON (CWM) | 2. A SINGLETON (IRVV) | 3. B ZHEN (NE1) | 3. N ISAAC-LUMBU-YOWA (C-E) |
BOYS GREEN HEAVY | |||
1. J KEEN (K-H) | 2. R HANSFORD (SHA) | 3. D WHITESIDE (K-L) | 3. M HOMER (ST2) |
BOYS GREEN LIGHT | |||
1. B REES (PON) | 2. J BROMILOW (ORM) | 3. R POTMA (G-D) | 3. S ASH (C-L) |
BOYS GREEN MIDDLE | |||
1. F HEPWORTH (C-L) | 2. J RUSH (LYD) | 3. I DIVALL (LYT) | 3. L BAGSHAW (KDG) |
BOYS GREEN PATTERNS | |||
1. N ILANKUMARAN (CA5) | 2. C WALDRON (D-S) | 3. M HLAVAC (DVT) | |
BOYS GREEN PEEWEE | |||
1. K SLATER (EPS) | 2. B CAPE (ST6) | 3. M MULLER (WO2) | 3. T WILLIAMS (CRS) |
BOYS GREEN TINY TOTS | |||
1. J THOMPSON (BEV) | 2. K RASHID (CO1) | 3. C SHAW (CWM) | 3. O BARRY (HAM) |
BOYS RED HEAVY | |||
1. S KHAN (K-H) | 2. T FANTAM (HE2) | 3. J BANKS (WA2) | 3. A ROSS (HER) |
BOYS RED LIGHT | |||
1. S MBEKA-KAWINGI (HO3) | 2. N TUCKER (PO2) | 3. D PRIMROSE (PEF) | 3. V PASCAL (ELY) |
BOYS RED MIDDLE | |||
1. D FAULKNER (ELY) | 2. K LI (SHE) | 3. C SULLIVAN (PO2) | |
BOYS RED PATTERNS | |||
1. J WENG (NE1) | 2. Y WENG (NE1) | 3. K LI (SHE) | |
BOYS RED PEEWEE | |||
1. Y WUNG (NE1) | 2. D AHMED (KNW) | 3. E BROWN (K-H) | 3. J WENG (NE1) |
BOYS YELLOW HEAVY | |||
1. D ONANA (FOU) | 2. O SNELL (G-D) | 3. L KELLY (A-G) | 3. L ARMSTRONG (SHE) |
BOYS YELLOW LIGHT | |||
1. J ELSWORTH (WEL) | 2. K MACBRYDE (BLK) | 3. M JONES (WFH) | 3. C ERGIN (CO1) |
BOYS YELLOW MIDDLE | |||
1. J SMITH (RAW) | 2. E OAKES (NAN) | 3. F ARMSTRONG (SHE) | 3. B WRIGHT (BE3) |
BOYS YELLOW PATTERNS | |||
1. J STYLER (CO1) | 2. T MA (RUG) | 3. O NEWMAN (KI4) | |
BOYS YELLOW PEEWEE | |||
1. J STYLER (CO1) | 2. A OTTY (CRS) | 3. T DEAKIN (CAS) | 3. O OBERHOLSTER (CWM) |
BOYS YELLOW TINY TOTS | |||
1. Z JONES (WFH) | 2. F TURNOCK (WSH) | 3. J LAZORCZYK (RET) | 3. A MBEKA-KAWINGI (KNW) |
CADET BOYS BLACK HEAVY | |||
1. L COOK (MA5) | 2. M WILLIAMS (RUM) | 3. J WILSON (DON) | 3. A BROWN (KE1) |
CADET BOYS BLACK LIGHT | |||
1. Z CONNOLLY (MMO) | 2. B REES (EBB) | 3. O GADD (WI2) | |
CADET BOYS BLACK LT HVY | |||
1. M FESTORAZZI (UDD) | 2. R SNELLGROVE (WAR) | 3. V TIKHOMIROU (HOR) | 3. D SNELLGROVE (WAR) |
CADET BOYS BLACK MIDDLE | |||
1. L BYLES (PR1) | 2. N CELINSKIS (K-L) | 3. T MONTGOMERY (NO_CLUB) | 3. W O'TOOLE (DAV) |
CADET BOYS BLACK PATTERNS | |||
1. A BROWN (KE1) | 2. L BYLES (PR1) | 3. T ALDIS (CH1) | |
CADET GIRLS BLACK HEAVY | |||
1. N PETTIFER (POO) | 2. A MASOUMI (NO_CLUB) | 3. T MITCHELL (MA3) | 3. M KOROMA (LI2) |
CADET GIRLS BLACK LIGHT | |||
1. S HARRISON (Y-E) | 2. A FOOT (WI1) | 3. R WILLIAMS (SPA) | 3. F TOOKEY (CIR) |
CADET GIRLS BLACK LIGHT HEAVY | |||
1. L MARLEY (UDD) | 2. C HARDWICK (CAN) | 3. M FESTARAZZI (UDD) | 3. G WEREMIY (DU1) |
CADET GIRLS BLACK MIDDLE | |||
1. J LEVAN (PO2) | 2. L WONG (SHE) | 3. S MITCHELL (UDD) | |
CADET GIRLS BLACK PATTERNS | |||
1. J LEVAN (PO2) | 2. T MITCHELL (RUG) | 3. M GWILLIAM (DAV) | |
EXEC LADIES BLACK HEAVY | |||
1. P LIFE (AS4) | 2. E ARMS (CAN) | 3. A GODDARD (FLE) | 3. Y GIBSON (BIR) |
EXEC LADIES BLACK LIGHT | |||
1. N TURECEK (CAE) | 2. H AUDUS-NORMAN (CO1) | 3. S KAY (ELY) | 3. E ROBINSON (KNW) |
EXEC LADIES BLACK MIDDLE | |||
1. S ROBERTS (RUT) | 2. N BUDD (SO3) | 3. L ROSE (BU4) | 3. J TOPOROWSKI (GUI) |
EXEC LADIES BLACK PATTERNS | |||
1. N TURECEK (CAE) | 2. P JAAFAR (PO2) | 3. S KUNG (SHE) | |
EXEC MENS BLACK HEAVY | |||
1. P WESTON-RILEY (COR) | 2. J FLAXMAN (C-N) | 3. R BROMAGE (C-E) | 3. N SANDHU (COD) |
EXEC MENS BLACK LIGHT | |||
1. M COOK (EA1) | 2. P VAN-WIJK (GUEST) | 3. N TAYLOR (CHC) | 3. M ROBERTS (STU) |
EXEC MENS BLACK MIDDLE | |||
1. J ALDIS (CH1) | 2. C GRIMES (SPA) | 3. G WOOD (HOR) | 3. J HANLEY (CH1) |
EXEC MENS BLACK PATTERNS | |||
1. J MCKENNA (AS2) | 2. C RAYMOND-BISHOP (BE3) | 3. M COOK (EA1) | |
GIRLS BLACK HEAVY | |||
1. P TAYLOR (DER) | 2. Y TAYLOR (DER) | 3. G HOWE (WBR) | 3. A MITCHELL (UDD) |
GIRLS BLACK LIGHT | |||
1. F ROBERTS-HOWIE (PR1) | 2. D MARSH (L-W) | 3. A YILDIRIM (DVT) | 3. I MINT (SW1) |
GIRLS BLACK MIDDLE | |||
1. O MCLEAN (UDD) | 2. A MYERS (DUD) | 3. K MARTIN (CAN) | 3. A MYERS (DUD) |
GIRLS BLACK PATTERNS | |||
1. R RUSSELL (LYT) | 2. S YILDIRIM (DVT) | 3. F ROBERTS-HOWIE (PR1) | |
GIRLS BLUE HEAVY | |||
1. NONJE WRIGHT (BOR) | 2. H SAYER (LAK) | 3. R WILLIAMS (CIR) | |
GIRLS BLUE LIGHT | |||
1. A BOURI (BLK) | 2. A MORRIS (BDW) | 3. S POLYKOFF (G-D) | 3. E ROBERTSO (PR1) |
GIRLS BLUE MIDDLE | |||
1. G OTTY (CRS) | 2. L GARDNER (PR1) | 3. L FARROW (SNW) | 3. J SHANDLEY (TAM) |
GIRLS BLUE PATTERNS | |||
1. S FRITH (SHA) | 2. A ROBERTSON (PR1) | 3. A BOTHAM (OSW) | |
GIRLS BLUE PEEWEE | |||
1. A ROBERTSON (PR1) | 2. N YOUNG (BRH) | 3. L MORIS (BDW) | 3. A DIXON-BELLOT (G-D) |
GIRLS GREEN LIGHT | |||
1. L THOMPSON (BEV) | 2. J LIVING (HDN) | 3. H JONES (WFH) | 3. I MAGUIRE (G-D) |
GIRLS GREEN MIDDLE | |||
1. M HEDGES (BOR) | 2. M RODRIGUES (BOR) | 3. K BENTKOWSKA (HUL) | 3. S DIBBLE (CWM) |
GIRLS GREEN PATTERNS | |||
1. M HEDGES (NO_CLUB) | 2. E HODGKISS (ESS) | 3. H HOWARD (DVT) | |
GIRLS GREEN PEEWEE | |||
1. M STROJNY (KI4) | 2. L PANKHURST (HA4) | 3. P GILLON (HAM) | 3. M ROWLANDS (CRS) |
GIRLS GREEN TINY TOTS | |||
1. L BENTLEY (CO1) | 2. J WENG (NE1) | 3. H WESTLAND-BROWN (KET) | 3. I WESTLAND-BROWN (KET) |
GIRLS RED HEAVY | |||
1. C BOUND (EBB) | 2. M CHRISTMAS (PEF) | 3. M HIGGINS (WER) | 3. E McCLUSKIE (LAR) |
GIRLS RED LIGHT | |||
1. E THOMAS (SWA) | 2. H ZELAZKO (C-E) | 3. I JENKINSON (ATH) | 3. L SPEED (RUG) |
GIRLS RED MIDDLE | |||
1. S OTTY (CRS) | 2. K JONES (PO3) | 3. L YOUNG (PR1) | 3. M DYTOR (HER) |
GIRLS RED PATTERNS | |||
1. L YOUNG (PR1) | 2. M HIGGINS (WER) | 3. M DYTOR (HER) | |
GIRLS RED PEEWEE | |||
1. E HUNT (WKT) | 2. M SMITH (DU1) | 3. M COOPER (HA4) | 3. E ANGEL (RUG) |
GIRLS YELLOW HEAVY | |||
1. C LIVING (HDN) | |||
GIRLS YELLOW LIGHT | |||
1. K MACBRYDE (BLK) | 2. L HARDMAN (BU4) | 3. L ATTER (GRI) | 3. A KRISHNA (DVT) |
GIRLS YELLOW MIDDLE | |||
1. I CURTIS-RICH (RO1) | 2. A BOGGILD (STO) | 3. I WILLIS (FOU) | 3. A BOWER (LYT) |
GIRLS YELLOW PATTERNS | |||
1. L COOK (MA5) | 2. S FODA (DON) | 3. A WEBB (NUL) | |
GIRLS YELLOW PEEWEE | |||
1. M MBEKA-KAWINGI (KNW) | 2. M BEDWARD-HOLLAND (K-H) | 3. E HURST (G-D) | 3. I HAVER (M-D) |
GIRLS YELLOW TINY TOTS | |||
1. G GILLON (HAM) | 2. S HUNTER (NAN) | 3. M POWELL (DUD) | 3. L CHOW (S-T) |
LADIES BLACK HEAVY | |||
1. J DUNCAN (LAR) | 2. P DELAFAILLE (NO_CLUB) | 3. E WILSON (BU4) | 3. S BALL (TEI) |
LADIES BLACK LIGHT | |||
1. S POOLE (KIL) | 2. G RHODES (ORM) | 3. V JONES (NOR) | 3. J TANNIS (L-W) |
LADIES BLACK LIGHT HEAVY | |||
1. A NEELAKANTAN (RUG) | 2. G DUNCAN (LAR) | 3. L STEVENSON (NO_CLUB) | 3. N SCHOLTEN (PO2) |
LADIES BLACK MIDDLE | |||
1. L ROSE (BU4) | 2. M FRANCIS (P-S) | 3. E WALKER (CAN) | 3. Z MSOUMI-SHOORBAKHLOO (SWA) |
LADIES BLACK PATTERNS 1ST DAN | |||
1. G LAWDAY (BOU) | 2. G BURGESS (NO_CLUB) | 3. A GUNDEL (RUG) | |
LADIES BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN | |||
1. M LEVAN (PO2) | 2. H AUDUS-NORMAN (NONE) | 3. L ROSE (BU4) | |
LADIES BLACK PATTERNS 4TH DAN+ | |||
1. L STEVENSON (NOT) | 2. A NEELAKANTAN (RUG) | 3. L SAUNDERS (PA1) | |
LADIES BLUE HEAVY | |||
1. C YATES (CO4) | 2. J RALSTON (KIL) | 3. J PINK (SHA) | 3. G CAMERON (CR4) |
LADIES BLUE LIGHT | |||
1. N MARSH (SNW) | 2. L GIBB (AND) | 3. G BARKER (KI4) | 3. L NUGUS (FOU) |
LADIES BLUE MIDDLE | |||
1. L PEACHEY (BOU) | 2. E GRIEVES (CH2) | 3. A ZAHID (RED) | |
LADIES BLUE PATTERNS | |||
1. L GIBB (AND) | 2. C WITCOMBE (BE3) | 3. G BARKER (KI4) | |
LADIES FOOT DESTRUCTION | |||
1. C MUIRCROFT (WI4) | |||
LADIES GREEN HEAVY | |||
1. A SHEPHERD (BE3) | 2. S PINFOLD (DVL) | 3. V KHAN (KET) | 3. C THOMPSON (SHA) |
LADIES GREEN LIGHT | |||
1. M POWELL (DUD) | 2. M MAIBRINK (GUEST) | ||
LADIES GREEN LIGHT HEAVY | |||
1. S FALCONER (SHW) | 2. R TEMPLE-FRY (DAV) | 3. S ROLL (GUEST) | 3. L DIXON (SCA) |
LADIES GREEN MIDDLE | |||
1. E REES (PON) | |||
LADIES GREEN PATTERNS | |||
1. S FALCONER (SHW) | 2. L DIXON (SCA) | 3. L PEGG (BE3) | |
LADIES HAND DESTRUCTION | |||
1. J GRIFFIN (PO2) | |||
LADIES RED HEAVY | |||
1. B SEARLE (NO_CLUB) | 2. R BOWNES (WA2) | 3. F DUNNE (RKM) | 3. J LUCKY (WAP) |
LADIES RED LIGHT | |||
1. A COLIN-STOKES (PE3) | |||
LADIES RED LIGHT HEAVY | |||
1. C BECK (WIS) | 2. J DAM (WAP) | 3. M NIEZNALSKA (HER) | 3. L WYNNE (NO_CLUB) |
LADIES RED MIDDLE | |||
1. M WILIAMS (NO_CLUB) | 2. M PUNCHIHEWA (GRA) | ||
LADIES RED PATTERNS | |||
1. C BECK (WIS) | 2. M NIEZNALSKA (HER) | 3. M AKERS (GIL) | |
LADIES YELLOW HEAVY | |||
1. T HUNT (CO1) | 2. H SYED-SABIR (BIR) | 3. K WELSH (LAR) | |
LADIES YELLOW LIGHT | |||
1. K ROBERTS (PR1) | 2. L HIGHLAND (EPP) | ||
LADIES YELLOW MIDDLE | |||
1. A MCRAE (IRV) | 2. B WOOLFORD (KI4) | 3. A GADD (WI2) | 3. M ASTBURY (STO) |
LADIES YELLOW PATTERNS | |||
1. B WOOLFORD (KI4) | 2. J HOGARTH (GRI) | 3. I GRAVES (SHW) | |
MENS BLACK FLY | |||
1. K WRIGHT (IRV) | 2. C MULGREW (CAK) | 3. C TURNER (CAR) | 3. B CHAMPANERI (SHI) |
MENS BLACK HEAVY | |||
1. H HARDWICK (CAN) | 2. Z MAXWELL (UDD) | 3. L BARTON (NE1) | 3. M PRITCHARD (RUT) |
MENS BLACK LIGHT | |||
1. K GRIFFIN (PO2) | 2. H MITCHELL (FOU) | 3. J NEGROTTI (PO3) | 3. J WINSTONE (WI2) |
MENS BLACK LIGHT HEAVY | |||
1. K SULLIVAN (PO2) | 2. C BAINS (BRA) | 3. L BETTS (CH2) | 3. P MISTRY (RUG) |
MENS BLACK MIDDLE | |||
1. A BROWN (BR2) | 2. A HOLMES (FOU) | 3. H GARLAND (EME) | 3. G MCGINN (LI2) |
MENS BLACK PATTERNS 1ST DAN | |||
1. A RAPPELL (CWM) | 2. T HOLMES (GRI) | 3. J PRITCHARD (WI1) | |
MENS BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN | |||
1. M MOORE (WHB) | 2. A CONWAY (NAN) | 3. K SULLIVAN (PO2) | |
MENS BLACK PATTERNS 4TH DAN+ | |||
1. D SHILLABEER (SHW) | 2. A PELSIS (BRA) | 3. M OLIVER (MAL) | |
MENS BLACK WELTER | |||
1. J MAY (NAN) | 2. M OLIVER (MAL) | 3. H SMITH (RO1) | 3. A CAMPBELL (TIP) |
MENS BLUE HEAVY | |||
1. W AKHTAR (STU) | 2. L ROBERTS (RED) | 3. M WHITTLE (PR1) | 3. K LEWANDOWSKI (FLE) |
MENS BLUE LIGHT | |||
1. B KILPATRICK (BLH) | 2. J PANCHAL (CR4) | ||
MENS BLUE MIDDLE | |||
1. T HAMILTON (KIL) | 2. B SMITH (BOA) | 3. L STANNETT (LIN) | 3. C SNELL (BER) |
MENS BLUE PATTERNS | |||
1. A RICHARDSON (NE5) | 2. B SMITH (BOA) | 3. M WHITTLE (PR1) | |
MENS BLUE WELTER | |||
1. S BENTLEY (CO1) | |||
MENS FOOT DESTRUCTION | |||
1. A PELSIS (BRA) | |||
MENS GREEN HEAVY | |||
1. C BURNS (RU3) | 2. K STROJNY (NO_CLUB) | 3. A MILANA (CO4) | 3. C GIBB (NO_CLUB) |
MENS GREEN LIGHT | |||
1. D JAVED (G-S) | 2. H ESCADALE (NO_CLUB) | ||
MENS GREEN MIDDLE | |||
1. S LO (NO_CLUB) | 2. T REES (PON) | 3. A MULLER (WO2) | 3. D McCALLUM (THU) |
MENS GREEN PATTERNS | |||
1. E COOPER (MA2) | 2. D McCALLUM (THU) | 3. C PEARCE (CRA) | |
MENS GREEN WELTER | |||
1. D CAPE (ST6) | 2. B MURRAY-PORTER (CAN) | 3. J MOREWOOD (CWM) | |
MENS HAND DESTRUCTION | |||
1. L CHARLES (NE1) | |||
MENS RED HEAVY | |||
1. I JAMES (NO_CLUB) | 2. A LOUND (SHE) | 3. A PENDERLEITH (POR) | 3. G ROURKE (FAK) |
MENS RED LIGHT | |||
1. R GALLAGHER (LEB) | 2. J ALLEN (ST6) | 3. A GILLMAN (WO3) | 3. W WAN-JOHA (KIN) |
MENS RED MIDDLE | |||
1. S HUDGELL (LIN) | 2. T CREW (ST6) | 3. A MCLAURIN (LYT) | 3. R STONIER (OSW) |
MENS RED PATTERNS | |||
1. S GRAHAM (PEF) | 2. S HUDGELL (LIN) | 3. G ROURKE (FAK) | |
MENS RED WELTER | |||
1. S BAINS (COD) | 2. P NABAR (BU2) | 3. A NABAR (BU2) | |
MENS YELLOW HEAVY | |||
1. M TAYLOR (PO2) | 2. D WILLIAMS (NO_CLUB) | 3. J PARKER (BU3) | 3. H MOHAMMED (G-S) |
MENS YELLOW LIGHT | |||
1. K GOVENE (BOU) | 2. Z ALI (G-S) | 3. H MALIK (BIR) | |
MENS YELLOW MIDDLE | |||
1. R BAINS (COD) | 2. D BRENK (RUM) | 3. C ASTBURY (STO) | 3. R MIGLIORATI (CAE) |
MENS YELLOW PATTERNS | |||
1. S STEEL (HEA) | 2. L NEWALL (WI2) | 3. K AKINOLA (MA2) | |
MENS YELLOW WELTER | |||
1. C WARNES (K-L) | 2. S STEEL (HEA) | 3. F SIMOES (DAV) |
Page last updated at 06/03/2023 12:10:46