TAGB

British Championships 2021

Results as they are received during the tournament.

BOYS BLACK HEAVY
1. O RACKAUSKAS (HER)2. M WILLIAMS (RUM)3. T WOMACK (WA2)3. R MATTTOCKS (K-L)
BOYS BLACK LIGHT
1. J ROBERTS (BEV)2. O MORRIS (PO2)3. B REES (EBB)3. A ION (BIS)
BOYS BLACK MIDDLE
1. D NUTT (PR2)2. A BURNETT (SOL)3. D ROBSON (CRS)3. S MCHUGH (LI2)
BOYS BLACK PATTERNS
1. D NUTT (PR2)2. (2ND) F FRENCH (KE1)3. (2ND) F GEE (RU1)3. (3RD) R THOMAS (EXS)
BOYS BLACK PEEWEE
1. L MORRIS (BDW)2. O ROXBY (AS4)3. W KAY (ELY)3. K CHEUNG (CRA)
BOYS BLUE HEAVY
1. L FENG (S-F)2. J EVANS (LIC)  
BOYS BLUE LIGHT
1. R PINCHES (NE1)2. A MORRIS (CRS)3. C SULLIVAN (PO2)3. D FAULKNER (ELY)
BOYS BLUE MIDDLE
1. J BISHOP (BAR)2. L DONAGHUE (CO4)3. T WALDRON (D-S)3. M STOKE (ABG)
BOYS BLUE PATTERNS
1. O VARLEY (LYD)2. N TUCKER (PO2)3. E BAKER (ROM) 
BOYS BLUE PEEWEE
1. I FYSH (K-L)2. T WETTENHALL (SAL)3. O ADAMS (DVT)3. N TUCKER (PO2)
BOYS GREEN HEAVY
1. D GARRETT (EVE)2. T CREW (ST6)3. K GULVIN (GR1)3. W STONE (EVE)
BOYS GREEN LIGHT
1. L MILLER (LI2)2. O WIEREMIEWICZ (KIN)3. A SLADE (PA1)3. N EASTERMAN (KGB)
BOYS GREEN MIDDLE
1. J SWANSTON (IRV)2. H VETCHAPAN (DAG)3. N NCUBE (BIS)3. M WHELLER (PEF)
BOYS GREEN PATTERNS
1. E MATTHES (PO2)2. D CORNS (BU4)3. H VETCHAPAN (DAG) 
BOYS GREEN PEEWEE
1. E MATTHES (PO2)2. A SINGLETON (IRV)3. M MILLER (LI2)3. J MATHARA (LEE)
BOYS GREEN TINY TOTS
1. J COOKE (RUT)2. A DJENAD (CO1)3. M HARLEY (BLK)3. I ANDREWS (K-H)
BOYS RED HEAVY
1. L COOK (MA5)2. S HUDGELL (LIN)3. A NABAR (BU2)3. J TULLY (LI2)
BOYS RED LIGHT
1. J O'TOOLE (DAV)2. K GRIFFITH (CAR)3. S DRAGORMIR (HER)3. R ROBINSON EDWARDS (SME)
BOYS RED MIDDLE
1. L GRAVES (EXS)2. Z CONNOLLY (MMO)3. D JANCZEWSKI (HER)3. A HENTON (DE1)
BOYS RED PATTERNS
1. C WATTS (FAK)2. P PARANNESH (DAG)3. J LEWINGTON (DVT) 
BOYS RED PEEWEE
1. C WATTS (FAK)2. D GORNISIEWICZ (C-E)3. D YILDIRIM (DVT)3. H MCDOWELL (DVT)
BOYS YELLOW HEAVY
1. F NAMDAR (C-E)2. J KEEN (K-H)3. B MORGAN (LEO) 
BOYS YELLOW LIGHT
1. R GULVIN (GR1)2. O KOTKATA (N-H)3. L HOWARTH (MAN)3. N ILANKUMARAN (CA5)
BOYS YELLOW MIDDLE
1. D KIGOCHI (BAT)2. T KAUFMANN (LYD)3. J SINGH (C-E)3. A GRACE (ST1)
BOYS YELLOW PATTERNS
1. N LLANKUMARAN (CA5)2. M HLAVAC (DVT)3. C HUNTER (NAN) 
BOYS YELLOW PEEWEE
1. J ROSE (ATH)2. N CHISHOLM (IRV)3. F RODGERS (CH9)3. R HOWARTH (MAN)
BOYS YELLOW TINY TOTS
1. Z ANSON (CO1)2. C BENTON (CO1)3. S EVANS (PR1)3. K RASHID (CO1)
CADET BOYS BLACK HEAVY
1. D DOWNEY (ANT)2. Z MAXWELL (UDD)3. J WILSON (DON)3. E HOOD (ANT)
CADET BOYS BLACK LIGHT
1. S MCBRIDE (STW)2. J DUKE (BA3)3. A MCAULEY (BLH)3. P DUFFY (KIL)
CADET BOYS BLACK LIGHT HEAVY
1. G MCGINN (LI2)2. G ION (BIS)3. J POLAND (G-H)3. J MUNDAY (NONE)
CADET BOYS BLACK MIDDLE
1. K GRIFFIN (PO2)2. A SHAROV (AWD)3. L BYLES (PRI)3. T MORRIS (RUG)
CADET BOYS BLACK PATTERNS
1. A BROWN (BAN)2. H FRANCE (NAN)3. S MCBRIDE (STW) 
CADET GIRLS BLACK HEAVY
1. N PETTIFER (POO)2. L BUCHANAN (UDD)3. S BALL (TEI)3. D DELAFAILLE (PO1)
CADET GIRLS BLACK LIGHT
1. J LEVAN (PO2)2. A FOOT (WIN)3. K MARLOW (SH3)3. E BRUCE (CRS)
CADET GIRLS BLACK LIGHT HEAVY
1. L ROSE (BU4)2. L BARNES (PEF)3. G MELVIN (CAR)3. M NAGHOJ (PO1)
CADET GIRLS BLACK MIDDLE
1. S MITCHELLS (UDD)2. G SWINDELL (M-D)  
CADET GIRLS BLACK PATTERNS
1. J LEVAN (PO2)2. S BALL (TEI)3. M GWILLIAM (DAV) 
EXEC LADIES BLACK HEAVY
1. N PERRY-JONES (POO)2. J GRIFFIN (PO2)3. M SMITH (NO_CLUB)3. K ORLOWSKA (WRE)
EXEC LADIES BLACK LIGHT
1. A OLCHAWA (GR1)2. R BHOOBUN (ST6)3. S KUNG (SHE)3. S KAY (ELY)
EXEC LADIES BLACK MIDDLE
1. J FORREST (RIC)2. L ROSE (BU4)3. J DUKE (BA3)3. J STEEL (BGG)
EXEC LADIES BLACK PATTERNS
1. P JUAFA (CWM)2. S KUNG (SHE)3. J GRIFFIN (PO2) 
EXEC MENS BLACK HEAVY
1. R BROMAGE (C-E)2. M LENNARD (RED)3. C SLATER (EPS)3. J FLAXMAN (C-N)
EXEC MENS BLACK LIGHT
1. M COOK (EA1)2. P MADIGAN (LIC)3. K TAN (CAM)3. T GULVIN (GR1)
EXEC MENS BLACK MIDDLE
1. C GRIMES (SPA)2. D HONEY (CR4)3. P MCCARNEY (UTT)3. S KITCHINGS (SCU)
EXEC MENS BLACK PATTERNS
1. G PRITCHARD (RUT)2. M COOK (EA1)3. J MCKENNA (AS2) 
GIRLS BLACK HEAVY
1. P TAYLOR (DER)2. Y TAYLOR (DER)  
GIRLS BLACK LIGHT
1. E EDWARDS (PO4)2. F ROBERTS-HOWIE (RHY)3. B MACKINNON (RU3)3. M RIDGEWELL (NEW)
GIRLS BLACK MIDDLE
1. L MARLEY (UDD)2. C HARDWICK (CAN)3. R LANGFORD (NE1)3. O MCLEAN (UDD)
GIRLS BLACK PATTERNS
1. L WONG (SHE)2. L MARLEY (UDD)3. C HARDWICK (CAN) 
GIRLS BLACK PEEWEE
1. E RIDER (PR1)   
GIRLS BLUE HEAVY
1. I SMITH (BLH)2. K LISSEMORE (CO1)  
GIRLS BLUE LIGHT
1. I JACKSON (K-H)2. G OTTY (CRS)3. N FAULKNER (ELY) 
GIRLS BLUE MIDDLE
1. L YOUNG (PR1)2. K JONES (RAD)3. I BOWSER (SPA)3. M LOCK (M-K)
GIRLS BLUE PATTERNS
1. L YOUNG (PPI)2. B HARLEY (BLK)3. M SMITH (DVT) 
GIRLS BLUE PEEWEE
1. A SERGIEW (C-E)2. S EVANS (PO2)3. E HUNT (WKT)3. N JANCZEWSKA (HER)
GIRLS GREEN HEAVY
1. V EDWARDS-ROBINSON (SME)2. M GOTTS (G-D)  
GIRLS GREEN LIGHT
1. M VANCE (IRV)2. F ADAMS (DEV)3. A MORRIS (BDW)3. P SMITH (BEV)
GIRLS GREEN MIDDLE
1. L NUGUS (FOU)2. J RAI (CWM)3. E LAWRENCE (WA5)3. H SAYER (LAR)
GIRLS GREEN PATTERNS
1. Jy RAI (CWM)2. Je RAI (CWM)3. D COOPER (HA4) 
GIRLS GREEN PEEWEE
1. A ROBERTSON (PR1)2. S BOWNESS (MAN)3. S NAREY (PR1)3. I AUSTIN (BDW)
GIRLS GREEN TINY TOTS
1. R COVELL (PR1)   
GIRLS RED HEAVY
1. C BECK (WIS)2. L RDYER (OSW)3. A BILINGTON (SHE)3. C BOUND (EBB)
GIRLS RED LIGHT
1. A HASLAM (LYD)2. G PRESTON (CAN)3. B LANGFORD (NE1)3. L BROWN (BR2)
GIRLS RED MIDDLE
1. T WALKER (CAN)2. M ATUG (LEW)3. S HSRPER (BOU)3. H BIJO (EXS)
GIRLS RED PATTERNS
1. A YILDIRM (DVT)2. T WALKER (CAN)3. L FRYER (TH4) 
GIRLS RED PEEWEE
1. A YILDIRM (DVT)2. A BRYDEN (BLH)3. A DHOKIA (L-S)3. I MINT (SW1)
GIRLS YELLOW HEAVY
1. C BARRELL (BI4)   
GIRLS YELLOW LIGHT
1. A BOURI (BLK)2. A ANTONOVA (RET)3. T CASEY (SUT)3. I BIRD (G-D)
GIRLS YELLOW MIDDLE
1. A ZAHID (RED)2. D HUMBERSTONE (DAN)3. E DOCAN (G-D) 
GIRLS YELLOW PATTERNS
1. C GREAVES (BE3)2. A BOURI (BLK)3. I ONEIL (HA4) 
GIRLS YELLOW PEEWEE
1. S POLYKOFF (G-D)2. B SIMPSON (BLK)3. J DUNSMORE (WI4)3. A DIXON-BELLOT (G-D)
GIRLS YELLOW TINY TOTS
1. P ATKINSON (MAN)   
LADIES BLACK HEAVY
1. H BRACKEN (G-H)2. C PEARSON (BIR)3. K GARLAND (SCU)3. E MCDOWELL (A-G)
LADIES BLACK LIGHT
1. V JONES (NOR)2. C GREEN (PE3)3. C MORRIS (RUG)3. S POOLE (KIL)
LADIES BLACK LIGHT HEAVY
1. A NEELAKANTAN (RUG)2. J DUNCAN (NO_CLUB)3. S BALDWIN (CRS) 
LADIES BLACK MIDDLE
1. C ABBOTT (BIS)2. A CELINSKA (NOT)3. H DAVIES (PO2)3. L STEVENSON (NOT)
LADIES BLACK PATTERNS 1ST DAN
1. A GALVIN (RUG)2. H DAVIES (PO2)3. J REED-YANG (PR1) 
LADIES BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN
1. M LEVAN (PO2)2. S LEVAN (PO2)3. H AUDUS NORMAN (CO1) 
LADIES BLACK PATTERNS 4TH DAN+
1. H ROBERTS (AIG)2. C PEARSON (AIG)3. S BARKER (NOT) 
LADIES BLUE HEAVY
1. R BOWNES (WA2)2. M SCARISBRICK (SHW)3. A EDWARDS (AME)3. K KORELOVA (HDN)
LADIES BLUE LIGHT HEAVY
1. K HALL (NTU)2. K SENTANCE (BOU)  
LADIES BLUE PATTERNS
1. K SENTANCE (BOU)2. N BAKER (ROM)3. M AKERS (GIL) 
LADIES FOOT DESTRUCTION
1. L COX-MCKENNA (AS2)   
LADIES GREEN HEAVY
1. R RIDLER (CLE)2. S TAYLOR (HER)3. D NEWTON (NE5)3. S PINFOLD (NONE)
LADIES GREEN LIGHT
1. N MARSH (SNW)2. J WARDLE (SHW)3. C THOMAS (KUT) 
LADIES GREEN LIGHT HEAVY
1. M ELGAR (EXS)   
LADIES GREEN MIDDLE
1. S YATES (RDV)2. S GULVIN (GR1)  
LADIES GREEN PATTERNS
1. M ELGAR (EXS)2. S WHYTE (WFH)3. A HUSSAIN (RUG) 
LADIES HAND DESTRUCTION
1. C MUIRCROFT (WI4)   
LADIES RED HEAVY
1. R SANDLAND (MA5)2. J ROFFEY (BIS)  
LADIES RED LIGHT
1. K DUDZIAK (GR1)2. E ROBINSON (KNW)3. K KHAN (BIR)3. Y MASUD (WBR)
LADIES RED MIDDLE
1. E JEYNES (PEF)2. M ASHEN (HA4)3. A CAIRNS (WI1)3. R MCKEEVER-SMITH (SCU)
LADIES RED PATTERNS
1. G BURGESS (WFH)2. M ASHEN (HA4)3. J ROFFEY (BIS) 
LADIES YELLOW HEAVY
1. J RALSTON (KIL)2. C WITCOMBE (BE3)3. N HAIG (RU3)3. M GRABOWSKA-DYJACH (GIL)
LADIES YELLOW LIGHT
1. L GIBB (AND)   
LADIES YELLOW PATTERNS
1. L PEGG (BE3)2. L DOMINY (RUG)3. L GIBB (AND) 
MENS BLACK FLY
1. K WRIGHT (IRV)2. C MULGREW (PR2)3. C TURNER (CAR) 
MENS BLACK HEAVY
1. H HARDWICK (CAN)2. L BENEFER (K-L)3. M FORD (CAN)3. J MAXWELL (UDD)
MENS BLACK LIGHT
1. A WATT (PE3)2. I CELINKSKI (K-L)3. A MACDONALD (AIG)3. R LYNCH (NE4)
MENS BLACK LIGHT HEAVY
1. K SULLIVAN (PO2)2. J RUSSELL (K-L)3. E THOMPSON (AND)3. C BAINS (BRA)
MENS BLACK MIDDLE
1. A BROWN (BR2)2. J HAND (GRH)3. M MCROBERT (AUC)3. M FRANCIS (CH9)
MENS BLACK PATTERNS 1ST DAN
1. K SULLIVAN (PO2)2. A ONEILL (M-D)3. T WILLIAMS (EBB) 
MENS BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN
1. A CONWAY (NAN)2. H HARDWICK (CAN)3. J TAYLOR (N-H) 
MENS BLACK PATTERNS 4TH DAN+
1. J FROST (M-D)2. C TURNER (CAR)3. A PELSIS (BRA) 
MENS BLACK WELTER
1. D MILNE (LL1)2. B WARD (GUEST)3. S LENCINAS-SIEBERT (KIL)3. J SMITH (POO)
MENS BLUE HEAVY
1. G MAROTTA (LI2)2. R DANIEL (BEV)3. M BAGAMPANGYE (RKM)3. A BULL (WFH)
MENS BLUE LIGHT
1. A ADSHEAD (NUT)2. A GILLMAN (WO3)  
MENS BLUE MIDDLE
1. D FOSTER (HUD)2. M HALPIN (HAR)3. M NEWBOULD (PEF)3. S GRAHAM (PEF)
MENS BLUE PATTERNS
1. M HALPIN (HAR)2. J TSEUNG (LIT)3. J HORTON (N-H) 
MENS BLUE WELTER
1. L WALSH (CRS)2. T OPREY (BIS)3. J HORTON (N-H)3. P SAUNDERS (DU1)
MENS FOOT DESTRUCTION
1. A PELSIS (BRA)   
MENS GREEN HEAVY
1. P JEMMET (ALF)2. M WHELLER (PEF)3. C SILLS (DAV)3. M LAWRENCE (HER)
MENS GREEN MIDDLE
1. K NIXON (COD)2. A RICHARDSON (NE5)3. J DAY (PO2)3. L STANNETT (LIN)
MENS GREEN PATTERNS
1. A RICHARDSON (NE5)2. Z MCCONNOCHIE (WBR)3. T LEWINGTON (DAV) 
MENS GREEN WELTER
1. R ROSEDAM (WO2)2. R JARAN-VIDAL (PO1)3. S BENTLEY (CO1)3. M DOUGLAS (EPP)
MENS HAND DESTRUCTION
1. A JANCZEWSKI (HER)   
MENS RED HEAVY
1. H COOKEY (CRS)2. B SCOTT (BRA)3. K WYLLIE (KIL)3. P COX (HER)
MENS RED LIGHT
1. G CAMPBELL (AUC)2. M KLASZO (CRS)3. S DAWES (K-L)3. N WALLS (WFH)
MENS RED MIDDLE
1. I JAMES (CO4)2. A WIGGINS (MAR)3. A LOUND (SHE)3. D TSEUNG (LIT)
MENS RED PATTERNS
1. J PRITCHARD (WI1)2. N WALLS (DAV)3. B SCOTT (BIG) 
MENS RED WELTER
1. H DUONG (NOR)2. J GLENARD (BO1)3. A CAMPBELL (TIP)3. L SWANSTON (IRV)
MENS YELLOW HEAVY
1. D ASUA (NTU)2. M WHITTLE (PR1)3. L ROBERTS (D-S)3. S HUGHES (RH1)
MENS YELLOW MIDDLE
1. B SMITH (BOA)2. E COOPER (MA2)  
MENS YELLOW PATTERNS
1. A URBACH (LIN)2. J GOODFELLOW (HER)3. K THOMAS (PR1) 
MENS YELLOW WELTER
1. J RYLETT (SNW)2. A URBACH (LIN)  

Page last updated at 30/11/2021 13:33:46