TAGB

British Championships 2019

Results as they are received during the tournament.

BOYS BLACK HEAVY
1. N TURNBULL (BEB)2. B WHITING (EXS)3. A LAILEY (KE1)3. A REED (EME)
BOYS BLACK LIGHT
1. A SHAROV (AND)2. Z GRINTER (RH1)3. T MORRIRS (RUG)3. B RICHINGS (TAU)
BOYS BLACK MIDDLE
1. S MCBRIDE (STW)2. C DERRY (POO)3. J SKEETE (CRO)3. K GRIFFIN (PO2)
BOYS BLACK PATTERNS
1. A LAILEY (KE1)2. K GRIFFIN (PO2)3. L BYLES (RHY) 
BOYS BLACK PEEWEE
1. G CHALMERS (STW)2. C WOOD (DEE)3. O YARDWOOD (SYS) 
BOYS BLUE HEAVY
1. M WILLIAMS (RUM)2. J JONES (LEO)3. M MYERS (BU4)3. J ROBERTS (BR6)
BOYS BLUE LIGHT
1. R MANN (SOL)2. K HUSSAIN (PO2)3. R CHAKO (EXS)3. J DANIELS (E-P)
BOYS BLUE MIDDLE
1. M EDWARD (RHI)2. A WALLACE (NE1)3. D BRADLEY (KI3)3. J GLENARD (BO1)
BOYS BLUE PATTERNS
1. O MORRIS (PO2)2. J SANUM (N-H)3. L JONES (HOL) 
BOYS BLUE PEEWEE
1. M HUSSAIN (LAW)2. A ION (BIS)3. O MORRIS (PO2)3. L JONES (HOL)
BOYS GREEN HEAVY
1. B SCOTT (BRA)2. G ARMSTRONG (SWA)3. G LUSZKO (NO_CLUB)3. J BECKETT (EME)
BOYS GREEN LIGHT
1. U JEEWA (WAL)2. N PINCH (CWM)3. N WILLIS (BLH)3. D KLASZO (CRS)
BOYS GREEN MIDDLE
1. M KLASZO (CRS)2. T O'PREY (BIS)3. M REES (LEW)3. E MOCANU (HER)
BOYS GREEN PATTERNS
1. R DERKSEN (GUEST)2. M SMART (BOV)3. K ROBINSON (CWM) 
BOYS GREEN PEEWEE
1. R PINCH (CWM)2. L O'DONOHUE (ORM)3. M MANEK (NO5)3. H RYAN (BDW)
BOYS GREEN TINY TOTS
1. K ROBINSON (CWM)2. M DONNELLY (CAR)3. O BEVAN (EBB)3. D YILDRIM (DVT)
BOYS RED HEAVY
1. R SNELLGROVE (SO1)2. B GIBSON (WIN)3. S DAWES (K-L)3. G ROURKE (FAK)
BOYS RED LIGHT
1. D FARRELL (CH9)2. S MCHUGH (LI2)3. M DUKE (BA3)3. T DEAN (EBB)
BOYS RED MIDDLE
1. H HAYAT (BR1)2. F HAYWARD (RHI)3. E UMMERS (LEW)3. T WOMACK (WA2)
BOYS RED PATTERNS
1. K ROBSON (N-H)2. A PATEL (BRW)3. B REES (EBB) 
BOYS RED PEEWEE
1. A PATEL (BRW)2. D GORNISIEWICZ (C-E)3. B REES (EBB)3. F CREASEY (BSE)
BOYS YELLOW HEAVY
1. L WINSTANLEY (PE2)2. J WALTON (C-L)  
BOYS YELLOW LIGHT
1. J BISHOP (RH1)2. Y HAYAT (BR1)3. A WARD (NOT)3. S RADULESCU (NOT)
BOYS YELLOW MIDDLE
1. L HENERTY (CRS)2. M QURAISHI (SA1)3. K KAROTH (EXS)3. A BISHOP (WI2)
BOYS YELLOW PATTERNS
1. E MATTHES (PO2)2. A WARD (NOT)3. A SLADE (PA1) 
BOYS YELLOW PEEWEE
1. J SMITH (RAW)2. E MATTHES (PO2)3. O STANLEY (C01)3. B CLARK (EBB)
BOYS YELLOW TINY TOTS
1. G MAROTTA (LI2)2. F RODERS (CH9)3. N SEARLE (BU4)3. M HASNAIN-BASHARAT (SA1)
CADET BOYS BLACK HEAVY
1. H HARDWICK (CAN)2. J PERRY (POO)3. D WOOD (DEE)3. E BAYES (N-H)
CADET BOYS BLACK LIGHT
1. K WRIGHT (IRV)2. I CELINSKIS (K-L)3. B KENDALL (FRO)3. J BUNTING (WA4)
CADET BOYS BLACK LIGHT HEAVY
1. M FRANCIS (CH9)2. J THOMAS-XENAFONTOS (RKM)3. T HASAN (SHI)3. C GRAVES (RIN)
CADET BOYS BLACK MIDDLE
1. J SHERWEN (WA4)2. K BOYCE (BR1)3. H SMITH (RO1)3. L HEGARTY (PA1)
CADET BOYS BLACK PATTERNS
1. A CONWAY (NAN)2. H SMITH (RO1)3. H HARDWICK (CAN) 
CADET GIRLS BLACK HEAVY
1. L DOWLER (NE1)2. C LORD (ELY)3. D GRIFFIN (D-P)3. K TURLAND (NO3)
CADET GIRLS BLACK LIGHT
1. S POOLE (KIL)2. S HABERFIELD (B-C)3. H WHITE (NO_CLUB)3. R FIELDS (M-M)
CADET GIRLS BLACK LIGHT HEAVY
1. L BUCHANAN (UDD)2. K FROBISHER (MI1)3. K PATERSON (KIL) 
CADET GIRLS BLACK MIDDLE
1. L ROSE (BU4)2. E RIMMER (WE1)3. H CLEMENTS (PE2)3. C MORRIS (RUG)
CADET GIRLS BLACK PATTERNS
1. S LEVAN (PO2)2. I PAPA (BEA)3. S BALL (TEI) 
EXEC LADIES BLACK HEAVY
1. M CAVALLIN (EA1)2. C DUFFY (UDD)3. P LIFE (AS4)3. L COX-MCKENNA (AS2)
EXEC LADIES BLACK LIGHT
1. N BUDD (SO3)2. A SELLARS (PO1)3. J SOBERS (MAL)3. S KUNG (SHE)
EXEC LADIES BLACK MIDDLE
1. L ROSE (BU4)2. L JARVIS (BLA)3. S BAILEY (GIL)3. L WHITING (EXS)
EXEC LADIES BLACK PATTERNS
1. P JAAFAR (PO2)2. S FREER (GRO)3. L JARVIS (BLA) 
EXEC LADIES BLU/RED LIGHT
1. J PAIGNTON (PO2)2. Y MASUD (BID)3. C HAYES (E-P)3. A GARLA (BR4)
EXEC LADIES BLU/RED MIDDLE
1. H MCLOUGHLIN (ST6)2. J HADLEY (HER)3. A MAXWELL (UDD)3. K HARRISON (CRS)
EXEC LADIES BLU/RED PATTERNS
1. S MEYER (HOL)2. C ROBINSON (MMO)3. A GARLA (BR4) 
EXEC LADIES YEL/GRN LIGHT
1. M LAWTON (PR1)2. L SARA (RIN)3. S ALLEN (RKM)3. S PARIS (C-B)
EXEC LADIES YEL/GRN MIDDLE
1. S DEWHURST (ROM)2. F DUNNE (RKM)3. J NEVILLE (LYT)3. E O'PREY (BIS)
EXEC LADIES YEL/GRN PATTERNS
1. Y PHILLIPS (PO2)2. A ELLIS-KHANNA (PE3)3. M AKERS (GIL) 
EXEC MENS BLACK HEAVY
1. C COCKAYNE (LIC)2. J FLAXMAN (C-N)3. F MARSH (L-W)3. R BROMAGE (C-E)
EXEC MENS BLACK LIGHT
1. P VAN WIJK (GUEST)2. P BRUTON (LEI)3. J ASTON (SUT)3. G WOOD (HOR)
EXEC MENS BLACK MIDDLE
1. M GILLULEY (BLH)2. M JONES (WE3)3. P MCCARNEY (UTT)3. G LEWIS (LEI)
EXEC MENS BLACK PATTERNS
1. G PRITCHARD (RUT)2. P WALKER (COD)3. J HANLEY (CH1) 
EXEC MENS BLU/RED LIGHT
1. A BOOTHBY (BOU)2. A LIVINGSTON (BLH)3. J LAVELLE (NE1)3. J POINTON (KDG)
EXEC MENS BLU/RED MIDDLE
1. H WHITE (KIL)2. M MORGAN (PEF)3. I MCKENNA (BU4)3. Z RIZVI (BRA)
EXEC MENS BLU/RED PATTERNS
1. M MORGAN (PEF)2. D DUNNE (RKM)3. D BRANNAN (UDD) 
EXEC MENS YEL/GRN LIGHT
1. A RICHARDSON (NE5)2. T JONES (HOL)3. S FEGIN (CHT)3. S RIDDINGS (BU3)
EXEC MENS YEL/GRN MIDDLE
1. P GODFREY (GRI)2. B HOOD (ANT)3. M EASOM (BAN)3. T FLETCHER (VAL)
EXEC MENS YEL/GRN PATTERNS
1. A RICHARDSON (NE5)2. M EASOM (BAN)3. J GEE (RU1) 
GIRLS BLACK HEAVY
1. N PETTIFER (RIN)2. M SMITH (HOL)3. I JONES (BLK)3. K HOLLORAN (BEB)
GIRLS BLACK LIGHT
1. L MORGAN (PO2)2. O HOWARD (DEE)3. Z GUSTAFFSON (AME)3. S UNDERWOOD (PO2)
GIRLS BLACK MIDDLE
1. A ELLIS (PO3)2. L DART (BR5)3. A LIGHTFOOT (Y-E)3. E LEACH (CH5)
GIRLS BLACK PATTERNS
1. E LEACH (CH5)2. J LEVAN (PO2)3. K HOLLORAN (BEB) 
GIRLS BLACK PEEWEE
1. G WILLIAMS (DEE)2. B BARTRAM (WA4)  
GIRLS BLUE HEAVY
1. M DAVIES (PE2)   
GIRLS BLUE LIGHT
1. T FLANAGAN (K-L)2. T MITCHELL (RUG)3. A MLYNEK (WIS)3. D GANDER (PEF)
GIRLS BLUE MIDDLE
1. C BECK (WIS)2. K REHM (CA3)3. A NIAZI (WAL)3. S MCFIE (SPA)
GIRLS BLUE PATTERNS
1. S YILDRIM (DVT)2. E EASOM (DAV)3. T MITCHELL (RUG) 
GIRLS BLUE PEEWEE
1. I LEE (C-G)2. D SINKOVICZ (NE1)3. E THOMAS (SWA)3. A YILDIRM (DVT)
GIRLS GREEN HEAVY
1. O SWIDERSKA (DEE)2. J FURMINGER (LEW)3. K GODFREY (GRI) 
GIRLS GREEN LIGHT
1. K JONES (RAD)2. I FARFARAKIS (PO2)3. A SCREEN (NE1)3. A MILLER-SPENCE (BDW)
GIRLS GREEN MIDDLE
1. C BOUND (EBB)2. A EDWARDS (AME)3. M HAASE (LYT)3. Z SEAMONS (LEW)
GIRLS GREEN PATTERNS
1. I FARFARAKIS (PO2)2. C FORD (CAE)3. K JONES (RAD) 
GIRLS GREEN PEEWEE
1. L BEVAN (EBB)2. C GRAY (EXS)3. S DONNELLY (CAR)3. A STOKES (LYT)
GIRLS GREEN TINY TOTS
1. A DALE (LYT)2. O SERGIEW (C-E)3. C FORD (CAE)3. J BAILEY (TIP)
GIRLS RED HEAVY
1. S MITCHELL (UDD)2. E HODGES (POO)3. C WILLIAMS (EBB)3. C TURNBALL (LEW)
GIRLS RED LIGHT
1. S CORCORAN (HOL)2. H COCKERAM (PO2)3. A MITCHELL (UDD)3. R SPILLER (HON)
GIRLS RED MIDDLE
1. L PATERSON (BU4)2. S BLAIKIE (KET)3. L RYDER (OSW)3. W ZYGMUNT (EA3)
GIRLS RED PATTERNS
1. L HUGHES (DAV)2. D JORDAN (PO2)3. L PATERSON (BU4) 
GIRLS RED PEEWEE
1. F ROBERTS-HOWIE (RHY)2. S RAHMAN (ELY)3. G IMLAY (G-G)3. P BLAIKIE (KET)
GIRLS YELLOW HEAVY
1. M SMITH (BLK)2. M WEATHERHEAD (BGH)3. E PETERS (CO4) 
GIRLS YELLOW LIGHT
1. A WYLLIE (KIL)2. L WEST (SWA)3. I JACKSON (K-H)3. E RIZVI (SA1)
GIRLS YELLOW MIDDLE
1. A RIZVI (SA1)2. E HAYWOOD (HOL)3. M BLACK (DVT)3. A SIDDIQUI (G-G)
GIRLS YELLOW PATTERNS
1. B HARLEY (BLK)2. C CARPENTER (DVT)3. E STELMACH (NAN) 
GIRLS YELLOW PEEWEE
1. N VASILJEVA (WIS)2. L CLARKE (TRE)3. B HARLEY (BLK)3. M DOUBA (LI2)
GIRLS YELLOW TINY TOTS
1. L PINCH (CWM)2. H CZYZEWSKA (RUM)3. A IQBAL (LEE)3. R GARCHA (NO_CLUB)
LADIES BLACK HEAVY
1. H BRACKEN (G-H)2. L JACKSON (BGH)3. E WILSON (BU4)3. N FRANCIS (NO_CLUB)
LADIES BLACK LIGHT
1. V JONES (NOR)2. M LEVAN (PO2)3. C ABBOTT (BIS)3. L SAUNDERS (PA1)
LADIES BLACK LIGHT HEAVY
1. J DUNCAN (LAR)2. A NEELAKANTAN (RUG)3. J JAIN (PO1)3. A HOLLORAN (EA3)
LADIES BLACK MIDDLE
1. G DUNCAN (LAR)2. J SMITH (UDD)3. A CELINSKA (NOT)3. J HOWELL (CAR)
LADIES BLACK PATTERNS 1ST DAN
1. J REED-YANG (TIV)2. H DAVIS (PO2)3. J GRIFFIN (PO2) 
LADIES BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN
1. M LEVAN (PO2)2. A NEAL (RUG)3. B TOMBLING (MAL) 
LADIES BLACK PATTERNS 4TH DAN+
1. K BILLINGHAM (NO_CLUB)2. C PEARSON (EA3)3. A FREE (RKM) 
LADIES BLUE HEAVY
1. C THOMAS (RHY)2. M ZAROW (COR)3. L POPE (DUD)3. N STEWART (CAM)
LADIES BLUE LIGHT
1. K DUDZIAK (GR1)2. M WILLIAMS (ROS)3. G PATEL (LAW) 
LADIES BLUE LIGHT HEAVY
1. K ORLOWSKA (WRE)2. B MARTIN (B-S)  
LADIES BLUE MIDDLE
1. T COOK (LOS)2. A JAZIRI (AS4)3. S JACKSON (MAN) 
LADIES BLUE PATTERNS
1. J HORTON (N-H)2. K MARSHALL (HER)3. P MARKS (HOL)3. A JAZIRI (AS4)
LADIES BLUE PATTERNS
1. C THOMAS (RHY)2. A JANCZEWSKI (HER)  
LADIES FOOT DESTRUCTION
1. L COX-MCKENNA (AS2)   
LADIES GREEN LIGHT
1. A MARIN (L-W)2. L LAWRENCE (PO2)3. A EASTON-GRAY (LEW) 
LADIES GREEN LIGHT HEAVY
1. M THOMSON (IRV)2. K HUDSON (PO2)  
LADIES GREEN MIDDLE
1. O POPSOR (PO1)2. N LEE (PEF)  
LADIES GREEN PATTERNS
1. O POPSOR (PO1)2. A EASTON-GRAY (LAW)3. L LAWRENCE (PO2) 
LADIES HAND DESTRUCTION
1. K BALL (AS3)   
LADIES RED HEAVY
1. K KOMAROVA (DUD)2. A GALVIN (RUG)3. A DUNN (BI1)3. J PUNSHAN (BU4)
LADIES RED LIGHT
1. A OLCHAWA (GR1)2. P LLEWELLYN (KE1)3. C MCGREGOR (WI4)3. K MCGREGOR (WI4)
LADIES RED LIGHT HEAVY
1. C FROST (M-D)2. J HELPS (BI1)3. R RYAN (EME)3. L RACKAUSKE (HER)
LADIES RED PATTERNS
1. R SANDLAND (MA5)2. A GALVIN (RUG)3. A DUNN (BI1) 
LADIES YELLOW HEAVY
1. N HAWKINS DE KOENIGSWATER (ST6)2. J STANLEY (CO1)3. K NICHOLLS (DVT) 
LADIES YELLOW LIGHT HEAVY
1. M PORANSKI (HER)2. D BERGHORST (PEF)3. A OWEN (HOL)3. C IOSOFESCU (A-G)
LADIES YELLOW MIDDLE
1. M BONFANTI (AND)2. N PATTEMORE (CWM)  
LADIES YELLOW PATTERNS
1. M BONAFANTI (AND)2. S UNDERWOOD (PO2)3. D HACKETT (DVT) 
MENS BLACK FLY
1. G EDWARDS (RHI)2. B TASKER (BEB)3. C TURNER (CAR)3. C MULGREW (PR2)
MENS BLACK HEAVY
1. K DOWNER (B-C)2. M PRITCHARD (RUT)3. J SINGH (BRA)3. S LAING (WI4)
MENS BLACK LIGHT
1. S VAN WIJK (GUEST)2. J SMITH (POO)3. A WATT (PE3)3. D LUESLEY (CO4)
MENS BLACK LIGHT HEAVY
1. M CLARKE (WIT)2. R HALLWOOD (CH5)3. C BAINS (BRA)3. A PELSIS (BRA)
MENS BLACK MIDDLE
1. A BROWN (BR2)2. T HENDRICK (M-D)3. D MOFFAT (PE1)3. T OWENS-JONES (RHI)
MENS BLACK PATTERNS 1ST DAN
1. M COOK (HOL)2. R TAYLOR (BA6)3. T LAMONT (DUD) 
MENS BLACK PATTERNS 2ND/3RD DAN
1. G EDWARDS (RHI)2. M MOORE (N-C)3. M OLIVER (MAL) 
MENS BLACK PATTERNS 4TH DAN+
1. D SHILLABEER (SHW)2. B HARGREAVES (HER)3. D MOFFAT (PE1) 
MENS BLACK WELTER
1. D MILNE (CH5)2. B HARGREAVES (HER)3. L METCALF (MI1)3. E OSBORNE (EXS)
MENS BLUE HEAVY
1. D FOSTER (HUD)2. C FERGUSSON (SO1)3. N TAYLOR (DER)3. S LERA (THR)
MENS BLUE LIGHT
1. R MANN (SOL)2. B JONES (NUL)3. T VLAD (NWS)3. J WITHERS (BR6)
MENS BLUE MIDDLE
1. P MARKS (HOL)2. J EDWARDS (ST6)3. J MUIR (CAR)3. A JANCZEWSKI (HER)
MENS BLUE WELTER
1. R MORRIS (BDW)2. J RODGERS (CO4)3. J HORTON (N-H)3. N GALLOWAY (CH5)
MENS FOOT DESTRUCTION
1. A PELSIS (BRA)   
MENS GREEN HEAVY
1. D GERMAIN (GRI)2. G NOROCEA (EME)3. J BURTON (M-T)3. D CLACK (DAG)
MENS GREEN MIDDLE
1. C DIXON (CH5)2. I JAMES (CO4)3. E LAWRENCE (HAR)3. D HASAN (W-B)
MENS GREEN PATTERNS
1. R PERRY (PO2)2. I JAMES (CO4)3. D CLARK (DAG) 
MENS GREEN WELTER
1. D HOUGH (NUN)2. R PERRY (PO2)  
MENS HAND DESTRUCTION
1. A FARR (MON)   
MENS RED HEAVY
1. R MURNIEKS (A-G)2. J FAULKNER (N-M)3. B LONG (ST6)3. S MASAKOVSKIS (ATH)
MENS RED LIGHT
1. R WHITE (CH5)2. E ANDREWS (TAM)3. J WINSTONE (WI2)3. J GEROLAGA (CO4)
MENS RED MIDDLE
1. A KENNEDY (BR6)2. T SMITH (BI1)3. J BARRATT (MON)3. S DERRY (BU3)
MENS RED PATTERNS
1. T WILLIAMS (EBB)2. J GEROLAGA (CO4)3. R MURNIEKS (A-G) 
MENS RED WELTER
1. H DUONG (NOR)2. A CAMPBELL (TIP)3. W RUSLING (SCU)3. A KABELIS (EDI)
MENS YELLOW HEAVY
1. G MAROTTA (LI2)2. W BRONS (GUEST)3. M OGDEN (HOL)3. T CUTTER (O-Q)
MENS YELLOW MIDDLE
1. M HALPIN (HAR)2. G GODFREY (WIS)3. D NEWCOMBE (SO3)3. K GORZELANCZYK (BO1)
MENS YELLOW PATTERNS
1. M OGDEN (HOL)2. A MCLAURIN (LYT)3. L FEGAN (CHT) 
MENS YELLOW WELTER
1. L FEGAN (CHT)2. P PATEL (BIS)3. J MORALEE (LYT)3. T KELLY (CRS)

Page last updated at 25/11/2019 20:59:18